सोमवार, अशोज १२, २०७७

रासायनिक मलको कारखाना खोल्न सम्भाव्यता अध्ययन कार्यदल गठन

कृषि तथा पशुपन्छी विकासमन्त्री घनश्याम भुसालले स्वदेशमै रासायनिक मलको कारखाना खोल्न सम्भाव्यता अध्ययन कार्यदल बनाएका छन्। मन्त्री भुसालले आइतबार जारी गरेको प्रेस विज्ञप्तिमा मन्त्रालयका सचिव राजेन्द्र भारीको नेतृत्वमा रासायनिक मल कारखाना सम्भाव्यता अध्ययन कार्यदल गठन गरिएको उल्लेख छ। उक्त कार्यदलले कामसमेत सुरु गरिसकेको जनाइएको छ।

यस्तै, मन्त्रालयले मल आपूर्तिका विषयमा रहेको जटिल समस्याको समाधान र प्रभावकारी आन्तरिक वितरण प्रणाली बनाउन पनि कार्यदल गठन गरिएको जनाएको छ।

मन्त्री भुसालले धान र गहुँका लागि तत्काल आवश्यक पर्ने ५० हजार टन युरिया बंगलादेश सरकारसँग पैंचोका रुपमा माग गरिएको जनाएका छन्। उक्त मल आयात गर्न परराष्ट्र मन्त्रालयको सहकार्यमा प्रक्रिया अघि बढाइएको उल्लेख छ। उनका अनुसार ३२ हजार ५ सय टन युरिया मल कोलकाता बन्दरगाहबाट नेपाल भित्रिरहेको छ।